رنگ موی جذاب و ترند برای سال 2023

سال جدید تغییرات جدید را هم می‌طلبد و یکی از متداول‌ترین تغییرات برای خانم‌ها یک رنگ موی جدید و جذاب است. هر چه رنگ موی جدیدی که انتخاب می‌کنید متنوع‌تر و جدید‌تر باشد، تنوع بیشتری در استایل و ظاهرتان خواهید داشت. البته باید در نظر بگیرید که رنگ مویی که انتخاب می‌کنید باید به رنگ پوست و فرم صورتتان هم بیاید. و مطلب دیگری هم که وجود دارد ترمیم و نگهداری رنگ مو است که باید به آن توجه کنید. در این مطلب به معرفی ده ترند جذاب برای انتخاب رنگ موی سال ۱۴۰۲ پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

بالیاژ-آمبره بروند؛ یکی از ترندهای شیک رنگ موی سال ۱۴۰۲

 

 

بروند در لغت ترکیبی است از بلوند و قهوه‌ای. این ترند جذاب و در عین حال ساده که در سال ۲۰۲۳ جزو مدل‌های محبوب رنگ مو است یکی از ترندهای رنگ موی سال ۱۴۰۲ است. در این مدل رنگ مو، پایه‌ی موها قهوه‌ای می‌شود و بخش‌هایی از مو که با تکنیک بالیاژ بلوند می‌شوند از قهوه‌ای در ریشه با شیبی ملایم به سمت بلوند حرکت می‌کنند.

ایجاد یک شیب ملایم در رنگ کردن موها تکنیک آمبره نامیده می‌شود. بنابراین می‌توانیم بگوییم که این مدل رنگ مو ترکیبی از دو تکنیک آمبره و بالیاژ است که با رنگ‌های بلوند و قهوه‌ای انجام می‌شود. اگر می‌خواهید موهای خاکستری‌تان را مخفی کنید و در عین حال به مدل رنگ مویی احتیاج دارید که ترمیم و رنگساژ آن خیلی دشوار نباشد این مدل بالیاژ برایتان گزینه‌ی خوبی خواهد بود.

بالیاژ کاراملی روی قهوه‌ای تیره؛ ایدئال برای فصل بهار

 

 

ن تکنیک برای کسانی که موهای قهوه‌ای تیره و یا مشکی دارند و می‌خواهند روی موهای خودشان بالیاژ کنند بسیار جذاب خواهد بود. رنگ کاراملی موهای تیره را براق‌تر نشان داده و از آن جایی که در بالیاژ ریشه‌ی موها رنگ نمی‌شود، بسیاری از مشکلاتی که رنگ مو ممکن است برای موها به وجود بیاورد، روی موهای بالیاژ شده به وجود نمی‌آید.

بالیاژ کاراملی، موها را به گونه‌ای نشان می‌دهد، که گویی اشعه‌های خورشید روی موها تابیده شده‌اند. به همین دلیل این رنگ موی زیبا به ویژه برای فصل بهار مناسب است.

اگر به دنبال یک مدل موی شیک و در عین حال ساده هستید و می‌خواهید پایه‌ی هایلایت و یا بالیاژتان هم موهای خودتان باشد این گزینه برای سال جدید و انتخاب رنگ موی سال ۱۴۰۲ برایتان گزینه‌ی بسیار خوبی خواهد بود.

بالیاژ قهوه‌ای تیره و قرمز توت‌فرنگی؛ به طراوت جنگل

 

 

به سراغ یکی از ترندهای جدید امسال می‌رویم که ترکیبی خاص و بسیار چشم‌نواز را پدید می‌آورد. ترکیبی که یادآور توت‌فرنگی‌های وحشی در میان درختان جنگلی است و طراوت بهاری را یادآوری می‌کند.

قرمز توت‌فرنگی یکی از تناژ‌های روشن و شاد قرمز است که کمی هم حالت رنگ‌های فانتزی دارد. ترکیب رنگ قرمز توت‌فرنگی با قهوه‌ای تیره و یا قهوه‌ای دودی کنتراست بسیار جذاب و خاصی را هم به وجود می‌آورد. اگر به دنبال یک بالیاژ یا های‌لایت مد روز و در عین حال ساده برای سال جدید می‌گردید این مدل رنگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مانی پیس بلوند

 

 

این مدل هایلایت جذاب که در دهه‌ی نود میلادی جزو مدل‌های ترند محسوب می‌شد، چندین سال است که دوباره وارد چرخه‌ی مد شده است و امسال هم مانند سال‌های پیش مانی پیس بلوند در بین ترندهای محبوب جهانی در سال ۲۰۲۳ قرار گرفته است.

در این مدل موهای جلوی سرتان در قسمت اطراف صورت هایلایت می‌شوند و این که باقی موهایتان به چه صورت باشد انتخاب خودتان است؛ می‌توانید به روش بالیاژ در قسمت‌های پایینی موهایتان هم هایلایت داشته باشید و هم می‌توانید باقی موهایتان را به صورت یک‌دست رنگ کنید و یا حتی آن‌ها را بدون رنگ باقی بگذارید.

هایلایت مانی پیس بسیار ساده است و در منزل هم به سادگی قابل انجام است، فقط حتما در زمان استفاده از دکلره بر روی موهایتان مراقب باشید موهایتان نسوزند.

مشکی نچرال در میان ترندهای رنگ موی ۱۴۰۲

 

 

با توجه به محدودیت‌هایی که در سال‌های گذشته به خاطر بیماری کرونا در جهان ایجاد شد، رفت و آمد افراد به سالن‌های زیبایی محدود و محدود‌تر شد و بسیاری از خانم‌ها به سمت رنگ موهای طبیعی بازگشتند. همین روند باعث شد چرخه‌ی مد جهانی خود را با این تغییرات همراه کند و  آرایش‌ها و همچنین رنگ موهای نچرال به سرعت در چند سال اخیر ترند شدند.

امسال هم رنگ مشکی نچرال جزو مدل‌های ترند سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شود و در ترندهای ساده و راحت برای انتخاب رنگ موی ۱۴۰۲ جایگاه ویژه‌ای دارد.

اگر موهای سفید دارید رنگ مشکی یک گزینه بسیار راحت برای شماست، چراکه با در آمدن ریشه‌هایتان نیازی به ترمیم و رنگساژ ندارید و تنها چند بار در سال کافیست رنگ مویتان را تجدید کنید.

پلانتنیوم آمبره؛ ترند جذاب برای عاشقان موهای بلوند

 

 

رنگ‌های روشن پلاتینه بسیار شیک هستند اما از آن‌جایی که احتیاج به دکلره با پایه‌های بالا دارند می‌توانند برای موها مخرب باشند. اما اگر به رنگ‌های پلاتینه علاقه‌مندید می‌توانید با تکنیک آمبره موهایتان را رنگ کنید و رنگ مو در بخش ریشه‌ها از بلوندهای تیره‌تر آغاز و با شیبی ملایم به سمت پلاتینه حرکت کند.

این مدل رنگ موی ترند برای کسانی که به رنگ‌های پلاتینه علاقه‌مندند گزینه‌ی بسیار خوبی است، چراکه هم ریشه موها آسیب نمی‌بیند و هم این که نگهداری و ترمیم آن ساده‌تر است.

بلوند هلویی

 

 

به سراغ یکی دیگر از ترندهای شاد ۲۰۲۳ می‌رویم که درمیان مدل موهای ترند رنگ موی سال ۱۴۰۲ جایگاه خاصی دارد؛ بلوند هلویی. ترکیبی شاد و دوست‌داشتنی از رنگ‌های نارنجی و صورتی که بسیار به رزگلد شبیه است با این تفاوت که در رنگ موی رزگلد دوز بیشتری از صورتی با نارنجی ترکیب می‌شود، در حالی که در بلوند هلویی دوز نارنجی به صورتی در ترکیب غالب است.

اگر برای انتخاب رنگ موی سال ۱۴۰۲ به دنبال یک مدل شاد و با طراوت و در عین حال خاص هستید، بلوند هلویی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این رنگ مو به انواع تناژ های پوستی هم می‌آید و چه سبزه باشید چه برنزه و چه سفید و رنگ‌پریده این رنگ مو برازنده‌ی شما خواهد بود.

بالیاژ قهوه‌ای ماشروم؛ خاص و متفاوت

 

این نوع بلوند جذاب، خاص و جدید ترکیبی از تناژهای مختلف قهوه‌ای روشن، بژ،خاکستری و نقره‌ای است؛ دقیقا مانند رنگ‌هایی که در قسمت زیرین یک قارچ پیدا می‌کنید. در این مدل رنگ قهوه‌ای پایه است و هایلایت‌های بژ و نقره‌ای و خاکستری درخشش فوق العاده‌ای به موها می‌دهند. چندین سال است که مدل‌های مختلف رنگ ماشروم در بین رنگ‌های ترند چرخه‌ی مد جای دارند و امسال هم بالیاژ قهوه‌ای ماشروم جزو ترندهای سال است.

بیبی لایت فندقی و قهوه‌ای تیره؛ رنگ موی جذاب بدون نیاز به دکلره

 

 

بیبی لایت تکنیکی از هایلایت است که ظریف‌تر از هایلایت معمولی انجام می‌شود و رشته‌های بسیار نازکی از موها هایلایت می‌شوند؛ به شکلی که انگار نور خورشید به موها تابیده و منعکس شده است. بیبی لایت رنگ فندقی روی قهوه‌ای تیره یکی دیگر از ترندهای امسال است که جزو مدل‌های نسبتا نچرال محسوب می‌شود و علاوه بر این که شیک است نگهداری و ترمیم ساده‌ای هم دارد.

این مدل هم برای کسانی که می‌خواهند روی موهای طبیعی خودشان بالیاژ کنند بسیار مناسب است. این مدل رنگ مو هم نیازی به دکلره ندارد.

بلوند مسی؛ کلاسیک و شیک

 

 

در دو سال گذشته طیف‌های مختلف رنگ‌های مسی جزو ترندهای محبوب چرخه مد قرار گرفته‌اند و امسال هم بلوند مسی در میان ترندهای محبوب سال ۲۰۲۳ قرار دارد. این بلوند کلاسیک سال‌هاست که جزو بلوندهای محبوب محسوب می‌شود و به طور خاص برای خانم‌هایی که پوست روشن دارند ترکیبی بسیار دلنشین است. برای این که این رنگ جذاب را روی موهایتان داشته باشید احتیاج به دکلره دارید اما با این وجود فرمول هایی برای رسیدن به بلوند مسی بدون دکلره هم وجود دارد.

 

و در آخر: نکاتی که پس از رنگ کردن موهایتان باید رعایت کنید

مراقبت‌های پس از رنگ کردن در سلامت و زیبایی موهایتان بسیار تاثیر گذار است؛ به ویژه اگر موهایتان را دکلره کرده باشید. برای تثبیت رنگ موها و همچنین حفظ سلامت موهایتان پس از رنگ کردن موها این نکات را رعایت کنید.

  • چنانچه امکان ترمیم دوره‌ای موهایتان را ندارید رنگی را انتخاب کنید که در طولانی‌مدت جلوه‌اش را از دست ندهد.
  • برای تثبیت رنگ مو با آب داغ حمام نکنید و دوش ولرم یا سرد بگیرید.
  • از شامپوها و نرم کننده‌های تثبیت کننده رنگ مو و بدون سولفات استفاده کنید.
  • برای تثبیت رنگ مو فاصله بین شستن موهایتان را بیشتر کنید.
  • برای تثبیت رنگ مو بدون محافظ در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  • به طور روتین از ماسک موهای آبرسان و نرم‌کننده استفاده کنید.
  • از مواد حالت دهنده مناسب برای موهای رنگ شده استفاده کنید.

 

منابع: allurepurewow

 

 

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید