ترفندهایی جالب برای درشت کردن چشم‌ها با آرایش

چشم‌های جذاب و درشت نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت دارند؛ در میکاپ یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها آرایش چشم‌هاست. اما برخی از خانم‌ها به دلایل ژنتیکی و یا افزایش سن چشم‌های ریزتری به نسبت سایرین دارند. در این مطلب به ترفندهای کاربردی می‌پردازیم که برای درشت کردن چشم با آرایش مفید و موثرند. با ما همراه باشید.

 پیش از میکاپ چشم‌ها و پلک‌هایتان را آماده‌سازی و زیرسازی کنید

برای آنکه چشمانتان زیباتر باشد، اول از همه لازم است که پف پلک‌ها و زیر چشم‌هایتان بخوابد. به همین منظور باید قبل از هر چیز سعی کنید خواب کافی داشته باشید. کمبود خواب باعث می‌شود چشم‌هایتان کوچک‌تر به نظر برسد. برای رفع پف اطراف چشم استفاده از ماسک‌های دور چشم و همچنین کمپرس سرد می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. برای کمپرس سرد می‌توانید دو عدد قاشق را در یخچال بگذارید تا سرد شود و سپس آن‌ها را روی چشم‌هایتان قرار دهید.

استفاده از چای کیسه‌ای به خصوص چای سبز کیسه‌ای هم می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. پیش از آرایش چشم، دو عدد چای کیسه‌ای را در فریزر قرار دهید و سپس آن‌ها را روی چشم‌هایتان قرار داده و برای دقایقی استراحت کنید. این کار هم در رفع پف و تیرگی دور چشم مفید است و هم باعث می‌شود چشمانتان با طراوت‌تر باشند.

پیش از آرایش چشم برای افزایش طراوت بافت اطراف چشم و همچنین ماندگاری آرایش پیشنهاد می‌کنیم که از پرایمرهای دور چشم استفاده کنید. این پرایمرها برای افزایش ماندگاری و همچنین جذب بهتر سایه چشم، خط چشم و ریمل می‌توانند بسیار کمک کننده باشند.

با استفاده از کانسیلر تیرگی زیر چشم‌ها را بپوشانید

 

 

تیرگی زیر چشم باعث می‌شود چشم‌ها کوچک‌تر به نظر برسند. برای محو کردن تیرگی زیر چشم از کانسیلرهایی یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست‌تان استفاده کنید. کانسیلر را به صورت نقطه‌ای زیر چشمتان بزنید و با استفاده از اسفنج آرایشی و یا انگشتان‌تان آن را فید کنید.

ابروهایتان را خوش‌حالت نگه دارید

 

 

ابروها قاب چشم‌ها هستند و می‌توانند زیبایی چشم‌ها را چند برابر کنند. با استفاده از صابون‌های لیفت ابرو و سایه‌های ابرو به ابروهایتان حالت دهید و آن‌ها را خوش‌فرم‌تر کنید. همچنین بهتر است موهای ریز زیر ابروهایتان را با موچین بردارید تا ناحیه‌ی بالای چشم بازتر و خوش‌حالت‌تر شود. زمانی که شما ابروهای خود را به درستی تمیز نکرده باشید سایه‌ی موهای دیگر توجه را از چشم شما گرفته و به سمت موهای بالای پلک جذب می‌کند.

زیر ابرویتان را سایه‌ی روشن بزنید

 

یکی از ترفند‌های مهم برای درشت کردن چشم‌ها با میکاپ این است که زیر ابرویتان را در قسمت برآمدگی وسط تا انتهای ابرو را با استفاده از هایلایتر یا یک سایه‌ی روشن و ترجیحا براق‌، هایلایت کنید. این کار باعث می‌شود فاصله‌ی ابرو و چشم بازتر دیده شده و در نهایت چشم‌ها بزرگتر دیده شوند.

برای داخل چشم از مداد چشم سفید استفاده کنید

 

کشیدن مداد چشم مشکی داخل پلک پایین بسیار جذاب است، اما همزمان باعث می‌شود که چشم‌ها کوچک‌تر دیده شوند. در مقابل کشیدن یک مداد سفید در داخل پلک پایین باعث می‌شود که چشم‌ها بازتر و درشت‌تر به نظر برسند. برای درشت کردن چشم با آرایش یک مداد چشم نود و یا سفید باکیفیت انتخاب کنید و در خط پلک پایین کمی بالاتر از رستنگاه مژه‌ها را با آن روشن کنید تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد. این ناحیه از چشم حساس است بنابراین سعی کنید حتما برای انتخاب مداد چشم به سراغ برندهای کاملا معتبر و باکیفیت بروید.

گوشه‌ی داخلی چشم‌ را هایلایتر بزنید

 

 

برای بازگرداندن نور به چشم‌ها و داشتن چشم‌هایی درشت و شاداب از این ترفند فوق‌العاده استفاده کنید و به گوشه داخلی چشم کمی هایلایتر و یا یک سایه روشن شاینی بزنید. مهم نیست چه جور آرایش چشمی دارید؛ آرایش اسموکی و یا آرایش لایت نود، این ترفند را انجام دهید تا چشمانتان درشت‌تر دیده شود.

با استفاده از سایه‌های مناسب چشم‌هایتان را کانتور کنید و عمق بدهید

 

کانتور کردن چشم و عمق دادن آن با استفاده از سایه‌های تیره و روشن باعث می‌شود چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد. برای درشت کردن چشم با آرایش سعی کنید چشم‌هایتان را کانتور کنید؛ فرقی ندارد از چه نوع پالت رنگ سایه استفاده می‌کنید سعی کنید ترتیب تیره و روشن را زمان سایه زدن رعایت کنید. خط سوم پلک یا خط کریس Crease، فرورفتگی طبیعی در بالای پلک شماست که در هنگام کانتور کردن باید محور اصلی قرار بگیرد و با سایه زدن بالا و پایین این خط می‌توان به چشم‌ها عمق داد. تصویر بالا می‌تواند برای کانتور چشم‌هایتان با سایه چشم به شما کمک کند.

از یک مدل خط چشم مناسب و درست برای درشت نشان دادن چشم‌ها استفاده کنید

 

 

انتخاب درست مدل خط چشم برای درشت شدن چشم‌ها می‌تواند حالت چشم شما را دگرگون کند. یک خط چشم درست می‌تواند چشم‌هایتان را درشت‌تر نشان بدهد و اگر مدل خط چشمتان را درست انتخاب نکرده باشید چشمانتان حتی ممکن است کوچک‌تر از آنچه هست به نظر برسد.

خط چشم‌های کلفت و صاف می‌توانند چشم‌های شما را کوچک‌تر جلوه بدهند و خط چشم‌های نازک و دنباله دار می‌توانند چشمانتان را بزرگتر جلوه بدهند. برای درشت کردن چشم با آرایش از یک خط چشم ماژیکی یا قلمویی با یک سر ظریف استفاده کنید که بتوانید خط چشم‌های ظریف دنباله‌دار را به دقت روی چشمتان پیاده‌سازی کنید. بهترین خط چشم برای چشم ریز خط چشم دنباله‌دار است.

از فرمژه استفاده کنید و یک ریمل حالت دهنده‌ی مناسب استفاده کنید

مژه‌های صاف می‌توانند روی چشم سایه بیاندازند و آن را کوچک‌تر جلوه بدهند. برای این که چشمانی بازتر داشته باشید بهتر است مژه‌هایتان را حالت بدهید. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم پیش از آرایش چشم از فرمژه استفاده کنید و سپس با استفاده از یک ریمل حالت دهنده‌ی مناسب مژه‌هایتان را حالت دهید.

اگر از مژه مصنوعی استفاده می‌کنید تراکم مژه‌ها بیشتر باید روی گوشه‌های چشمانتان باشد

 

 

مژه‌های متراکم در قسمت بالای چشم‌ها می‌تواند چشم‌ها را کوچک‌تر نشان دهد. اگر می‌خواهید از مژه مصنوعی استفاده کنید و یا مژه‌هایتان را لمینیت کنید بهتر است مدل چشم گربه‌ای را امتحان کنید و تراکم مژه‌های بلند در قسمت گوشه چشم‌ها بیشتر از وسط چشم باشد.

و در آخر

این که «چگونه چشمان ریز خود را درشت کنیم» سوالیست که بسیاری از افراد بخصوص خانم‌ها می‌پرسند. علاوه بر ترفندهای آرایشی که برای درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها با آرایش به آن اشاره کردیم، سبک زندگی شما هم در زیبایی و با طراوت بودن چشمانتان مهم است. سعی کنید آب کافی بنوشید، خواب کافی داشته باشید، عینک آفتابی استاندارد بزنید و سبزیجات و میوه‌جات مصرف کنید.

  • اگر چشم‌های شما به دلیل آلرژی و التهاب مزمن کوچک و یا بسته به نظر می‌رسند، درمان آلرژی می‌تواند به بهبود وضعیت چشم‌ها و به درشت‌ترشدن آن‌ها کمک کند.
  • ورزش برای درشت شدن چشم هم می‌تواند یکی از روش‌هایی باشد که در اختیار دارید، برای درشت شدن چشم‌ها با ورزش می‌توانید به سراغ ورزش‌های صورت و یوگای صورت بروید. همزمان با لاغر شدن و کم شدن پف صورت چشم‌هایتان هم بزرگ‌تر دیده می‌شوند.
  • درشت کردن چشم با جراحی هم یکی از روش‌هایی است که در اختیار دارید. تکنیک‌های مختلفی برای این روش وجود دارد که توسط متخصصین پوست و زیبایی انجام می‌شود.

 

منابع: ipsywikihow

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید